Menu Zavřít
+420 604 309 903 Kontakt
Úvod Zdraví Měřící přístroje Diabetická péče Jehly, lancety Jehly WELLION MEDFINE PLUS 31Gx8mm (30Gx8mm) 100ks

Jehly WELLION MEDFINE PLUS 31Gx8mm (30Gx8mm) 100ks

Skladem
198 Kč
cena bez DPH: 176,79 Kč
Katalogové číslo: 108203 Wellion

Provedení 31Gx8mm se již nedodává a jsou nahrazeny modelem 30Gx8mm 

 

Pohodlné a bezpečné - jehly Wellion MEDFINE plus byly vyvinuty speciálně pro usnadnění léčby cukrovky.

Velmi tenká jehla se šikmo broušeným hrotem a s jemným povlakem silikonu usnadňuje skluz jehly a vytváří tak maximální pohodlí. Větší vnitřní průměr jehly zajišťuje optimální průtok inzulínu.

Velmi tenké jehly Wellion MEDFINE plus jsou k dispozici v různých délkách, které vyhoví potřebám každého diabetika.

Ochranná krytka jehly má různou barvu v závislosti na délce jehly. Tak lze snadno rozpoznat délku jehly (barevným označením).

Každému pacientovi s cukrovkou, který se léčí inzulínem, zvolí ošetřující lékař správnou délku jehly.

Správné zacházení

  • Berete-li novou jehlu, nejprve ji vyjměte z hygienického obalu.
  • Pak našroubujte jehlu na vaše inzulínové pero (hodí se pro všechna standardní inzulínová pera) a pak odstraňte ochranou krytku jehly.
  • Užíváte-li inzulín NPH nebo směs, musí se perem kolébat velmi pomalu, aby se dosáhlo správného promíchání inzulínu. U čirého inzulínu není tento krok třeba.
  • Po vytažení ochranné krytky jehly je třeba provést test průchodnosti. Nastavte na peru dvě jednotky inzulínu a odstříkněte jej do vzduchu. Tento postup opakujte, dokud se na špičce jehly neobjeví kapka inzulínu.
  • Nyní můžete na peru nastavit požadované dávkování inzulínu. Píchněte si jehlu do kůže (více informací najdete v části „Jak správně píchnout inzulín?“) a stiskněte uvolňovací tlačítko.
  • Počítejte od deseti do nuly a pak jehlu vytáhněte z vašeho těla. Pícháte-li si inzulín do vytvořeného faldu kůže, držte jej po celou dobu odpočítávání.
  • Nyní vyšroubujte použitou jehlu z pera, můžete použít vnější ochrannou krytku jehly. Jehlu odložte do bezpečnostního kontejneru.

 

anleitung:  (© )

Poznámka:
Je-li víko bezpečnostního kontejneru uzavřené, nelze je již znovu otevřít. To chrání neznalé osoby před kontaktem s použitými jehlami při jejich znehodnocování.

Jak správně píchnout inzulín?


Vpich musí být proveden do podkožní tukové tkáně. Odtud se inzulín správně vstřebává do těla a způsobí požadovaný účinek na hladinu cukru v krvi.

Nechtěné vpíchnutí do svalové hmoty se může vyskytnout v případě použití příliš dlouhé jehly a je třeba se mu vyhnout. Inzulín, který se dostane rovnou do svalu, působí velmi rychle a může proto způsobit hypoglykémii. Je třeba se naučit udělat správný fald na kůži, aby se toto nestávalo.

Hautfalte CZ:  (© )

Jak zvolit správné místo vpichu


Nejčastější místo pro vpich inzulínu je břicho, pak stehna a hýždě. Tloušťka podkožní tukové tkáně je v různých místech různě silná. Čím silnější je tato vrstva, tím pomaleji se inzulín do těla vstřebává. Působení inzulínu lze tedy touto cestou regulovat.

Lékaři často doporučují pacientům, aby se naučili využívat během dne různá místa vpichování inzulínu.

Je třeba dávat pozor na


jednorázové použití jehly

Jehly k inzulínovým perům jsou jen na jedno použití. Ve vašem vlastním zájmu používejte vždy novou jehlu!
Vícenásobné používání jedné jehly může vést k nežádoucím následkům:

  • Bolest, protože silikonový povlak se setřel již při prvním použití
  • Bolest způsobená tupějším hrotem jehly
  • Nepřesné dávkování inzulínu způsobené zablokováním jehly zkrystalizovanými zbytky inzulínu v jehle
  • Lipohypertrofie způsobená drobounkými poraněními v místě vpichu

Správná délka jehly
 

  • Je-li jehla příliš dlouhá, může být inzulín nechtěně vstříknut do svalu.

Opatření: během procesu učení pacienta je třeba určit správnou délku jehly
 
  • Je-li jehla příliš krátká, může inzulín vytéct mimo stlačenou tkáň a nemůže tak způsobit požadovaný účinek.

Opatření: během procesu učení pacienta je třeba určit správnou délku jehly

Vpich

  • Je třeba se vyvarovat vpichu skrz oblečení, neboť látka nebo nečistota by se tak mohla dostat do podkožní tkáně. To může způsobit bolestivou infekci, které lze zabránit, budete-li dodržovat hygienická pravidla. Dalším důvodem je to, že se ostří jehly může průchodem látkou ohnout a způsobí tak bolestivý vpich.
  • Místo vpichu je navíc třeba zkontrolovat a odstranit zbytky inzulínu či krve, což není možné při píchnutí skrz ošacení.

O lipohypertrofii


Inzulín je růstový hormon. Vstřikování inzulínu vždy na stejné místo může vést ke zvýšenému hromadění a tvrdnutí podkožní tukové tkáně. Opakované používání jedné jehly může také způsobovat tyto nehezké důlky.

Budete-li si dále vpichovat inzulín do těchto „lipo“ částí, nebude vstřebávání inzulínu do těla již pod dobrou kontrolou a může vést ke značným výkyvům hladiny cukru v krvi.

Opatření:  Vyvarujte se používání „oblíbených částí“: pravidelné rotace místa vpichu vám pomohou zabránit vzniku lipohypertrofie.

Jestliže nebudete postižené místo po delší dobu využívat, lipohypertrofie tohoto místa ustoupí.

Počet ks v balení 100